недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Еменике достапен за Челзи

EMENIKE DOSTAPEN CHELSEA

Поврзани вести

Раководните лица на актуелниот шампион на Турција, тимот на Фенербахче, пред неколку дена оствариле контакт со сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамовиќ со цел да го информираат дека може да испрати официјална понуда за репрезентативецот на Нигерија, Емануел Еменике.

Англиските медиуми во изминатите неколку дена ја форсираа информацијата дека контроверзниот менаџер на лондонските “сини”, Жозе Мурињо сака во новата клупска сезона на располагање да ги има и услугите на брзоногиот напаѓач од редовите на Фенербахче.

Челниците на турскиот клуб веќе потврдија дека се подготвени да седнат на преговарачката маса, но само под еден услов, официјалната понуда за Еменике да не биде помала од 15 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести