понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Емилија Зографска од ОНЕ, добитничка на PRO.PR AWARDS 2014 за Македонија

Наградата беше доделена во рамките на 12 тата PRO.PR конференција за односи со јавноста која од 26 – 29 март се одржа во Сараево.

Soopstenie za mediumi - PRO.PR 2014  2

Поврзани вести

Емилија Зографска, менаџер во одделот за односи со јавност во телекомуникацискиот опреатор ОНЕ е единствената добитничка од Македонија на PRO.PR Awards 2014. Наградата беше доделена во рамките на 12 тата PRO.PR конференција за односи со јавноста која од 26 – 29 март се одржа во Сараево.
Наградите се доделуваат на поединци од регионот кои на стручен, етичен и креативен начин постојано допринесуваат за развој во струката односи со јавност во регионите.

„Чест е да се биде носител на оваа награда особено што доаѓа од професионалци во фелата. Иако е лична сепак е колективна бидејќи единствено тимската работа во ОНЕ е гаранција за успех. Продолжувам со уште поголема одговорност и заложба за унапредување на професијата”, изјави Зографска на свеченото доделување на наградите во Сараево.

Добитници на PRO.PR 2014 се и: За Хрватска Ања Линиќ Сикавица (Агрокор), Оливера Меџугорац (Нестле Адриатик) и Сандро Баричевиќ (Кока Кола), За Словенија Мојца Бељан (Обична Копер) , Тамара Валенчич (Симобил),за Босна и Херцеговина Мирна Шоја (МВР Република Српска),Дуња Мијатовиќ (ОБСЕ), Едо Нумиќ (Виолета). Добитници за Србија се Жана Ранковиќ ( Сава осигурување) , Маја Шотра (Филип Морис).

Меѓу наградените се и Бетул Мардин (Република Турција), Кормак Лијам Смит (Велика Британија) , Џорџ Елис Руано (Белгија), Одри Бараников (Русија).
Овие награди се доделуваат од 2011, кога се оддржа 10-ти годишнината на оваа престижна конференција на која присуствуваа голем број експерти по комуникација од регионот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести