петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Емотивен разговор на Груевски со жител на Демир Капија: Нема да им дозволиме да прават со државата што сакаат (ВИДЕО)

gruevski-babicka

Последни вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалциија „За подобра Македонија“, Никола Груевски при денешната посета на Демир Капија имаше емотивен разговор со една 87- годишна жителка, на која и порача да биде спокојна и дека нема да дозволат да прават со државата што сакаат.

Најчитани вести