сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Емре Кан се сели на Енфилд

Од продажбата на 21-годишниот играч за врска, популарните "фармацевти" очекуваат заработувачка од најмалку 9 мил. евра.

EMRE KAN NA ENFILD

Поврзани вести

Младинскиот репрезентативец на Германија и стандарден првотимец во дресот на Баер од Леверкузен, Емре Кан, најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на англискиот премиерлигаш Ливерпул.

Од продажбата на 21-годишниот играч за врска, популарните “фармацевти” очекуваат заработувачка од најмалку 9 мил. евра.
Освен “црвените од “Енфилд”, интерес за малдинскиот репрезентативец на Германија покажаа и челниците на шпанскиот прволигаш Атлетико (М), но истите се подготвени да одвојат околу 7 мил. евра за 21-годишниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести