среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Енрике: Атлетико е фаворит за титулата

enrike-500

Последни вести

Тренерот на Барселона Луис Енрике вели дека актуелниот шампион на Шпанија Атлетико Мадрид е прв фаворит за титулата во новата сезона.

„Атлетико е прв фаворит за титулата. Некои играчи заминаа, дојдоа некои нови, но јасно е дека концепцијата и идејата остануват исти“, изјави Енрике.

Минатата сезона Атлетико Мадрид ги победи Реал и Барса во трката за титулата, а играше и финале во Лигата на шампионите против градскиот ривал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести