Магазин

Енрике Иглесијас, Давид Гета и Продиџи летово во Македонија

Енрике Иглесијас, Давид Гета и Продиџи летово во Македонија

Шпанската музичка ѕвезда Енрике Иглесијас, францускиот и светски популарен диџеј Давид Гета и британската група Продиџи, која важи за еден од најдобрите и највозбудливи бендови во светската музичка индустрија, ова лето ќе одржат концерти во Македонија во организација на Авалон продукција.

2

Договорите се потпишани и, како што дознава МИА, наскоро концертите ќе бидат официјално објавени.

1

Покрај овие гостувања, Авалон веќе го најави концертот на Џон Њуман, на 21 јуни во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.