сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ентони остана во Њујорк, Гасол ги одбра “биковите”

Голем дел од играчите во НБА лига донесоа одлука каде ќе ја продолжат кариерата. По Леброн Џејмс кој одлучи да се врати во Кливленд, старо-нов клуб си најде и Кармело Ентони кој реши да остане во Њујорк, додека По Гасол кариерата ќе ја продолжи во Чикаго Булс.

gasol

Последни вести

Голем дел од играчите во НБА лига донесоа одлука каде ќе ја продолжат кариерата. По Леброн Џејмс кој одлучи да се врати во Кливленд, старо-нов клуб си најде и Кармело Ентони кој реши да остане во Њујорк, додека По Гасол кариерата ќе ја продолжи во Чикаго Булс.
Ентони (30) беше мета на Далас, Хјустон,Чикаго и Лос Анџелес Лејкерс, но на крајот реши да остане во Њујорк и да потпише петгодишен договор вреден 129 милиони долари.
Гасол си заминува од Лос Анџелес Лејкерс и негова следна дестинација е Чикаго Булс. Шпанецот ги одби двете понуди на „езерџиите“ вредни 23 и 29 милиони долари за две односно три години и одлучи да им се придружи на “биковите”.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести