четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Епл искешира 3 милијарди долари за Битс Електроникс

1

Последни вести

Американскиот компјутерски гигант „Епл“ ја купи за три милијарди долари калифорниската компанија „Битс електроникс“.

„Битс електроникс“, меѓу другите свои производи е позната по стерео слушалките на раперот Др. Дре.

Информацијата за претстојниот договор во медиумите се појави пред неколку недели. Ова е најголемо преземање во 38-годишната историја на „Епл“.

Коосновачот на „Битс електроникс“ Џими Ајовин и раперот Др. Дре ќе ги предводат клучните музички сектори на „Епл“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести