вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 36

Ердоган испрати СМС порака до сите Турци

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган испрати циркуларна СМС порака до сите Турци.

erdogan

Поврзани вести

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган испрати циркуларна СМС порака до сите Турци.

Во пораката тој ги повикува сите Турци да се заложат за демократија и мир.

Пораката е потпишана „RT ERDOGAN“ а во неа пишува луѓето да излезат на улица за Турција.

Најчитани вести