четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Ердоган: Ќе преживеам

erdogan3

Поврзани вести

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган се заколна дека ќе преживее по корупцискиот скандал што го тресе неговиот кабинет од 17 декември. Во корупцискиот скандал беа вмешани имињата на негови блиски соработници.

„Пред ходно велеа ‘Гези’ и кршеа прозорци. Сега тие велат ‘корупција’ и разбиваат прозорци. Овие заговори нема да успеат. Тие не се загрижени за корупцијата, законитоста или правдата, нивната единствена грижа е спротивставувањето на силата на оваа нација“, изјавил Ердоган, пренесе „Ројтерс“.

Според него вкупните загуби, претрпени од 17 декември наваму, изнесувале околу 120 милијарди долари.

„Како може да го правите тоа? Како може да започнете вакваткампања? Тоа е работа на банда, на организација. За жал , сите опозициски партии се заедно во тоа“, вели Ердоган.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести