петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ердоган подготвува големи промени во Владата

erdogan

Поврзани вести

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган се подготвува за големи промени во Владата, како резултат на корупцискиот скандал што го потресе турскиот кабинет.

Според весникот „Хуриет“ Ердоган , кој и без тоа се очекуваше да направи промени пред општинските избори на 30 март, најверојатно ќе смени десет од своите министри до крајот на месец декември.

Весникот „Милијет“, пак,објави дека оваа недела ќе биде решавачка за министри од турската Влада и распределбата на позициите.

„Си-Ен-Ен Турк“ смета дека „големите владини ротации“ ќе бидат извршени откако Ердоган ќе се врати од посетата на Пакистан, односно утре.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести