среда, 30 ноември 2016  |  Вести денес: 54

Ердоган: Сириски бомбаш-самоубиец одговорен за нападот во Истанбул

Тој остро го осуди нападот, при тоа посочи дека загинале десет луѓе. Меѓу убиените има турски граѓани и странци.

Ердоган: Сириски бомбаш-самоубиец одговорен за нападот во Истанбул

Ердоган: Сириски бомбаш-самоубиец одговорен за нападот во Истанбул

Поврзани вести

Бомбаш-самоубиец од Сирија е одговорен за денешниот напад во Истанбул, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Тој остро го осуди нападот, при тоа посочи дека загинале десет луѓе. Меѓу убиените има турски граѓани и странци.

Ердоган најави нови информации по два часа.

Најчитани вести