петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ердоган: Вистинската цел на заговорот против Турција сум токму јас

erdogan

Поврзани вести

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави пред група новинари дека зад операцијата на истанбулското обвинителство и полиција, против корумпираните практики и примањето на мито, се гледа заговорот против Турција, а вистинската цел на овој заговор е лично тој, соопштуваат локалните медиуми.

„Го земаа на нишан мојот син, се навртеле околу него, сакаат да стигнат и до мене“, посочил уште турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган, цитиран од медиумите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести