петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 14

Ердоган: Визна либерализација, па реадмисија на мигранти

erdogan

Последни вести

Турција нема да презема понатамошни чекори со цел примена на Договорот со Европската унија за реадмисија на мигранти се додека нема напредок за прашањето за визна либерализација за турските граѓани, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

На Хуманитарен самит во Истанбул тој додаде дека финансиските средства што ги ветиле од ЕУ во рамки на договорот, се уште не се добиени во Турција.

Најчитани вести