вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ерик Ламела го постигна “голот на годината”

lamela

Поврзани вести

Иако често сме сведоци на прекрасни голови, особено кога се работи за натпревари на највисоко ниво како оние во рамките на Лигата на Европа, сепак ремек-делото на Ерик Ламела вреди да се издвои.

По една навидум не толку опасна акција во 36-та минута, Ламела сочека одбиена топка и со популарниот удар “рабона” ја смести во спротивниот агол од седумнаесетина метри. Ова беше втор погодок за Тотенхем на мечот против Астерас, а до крајот тимот од Лондон успеа да слави со убедливи 5:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести