недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ериксон: Јас сигурно ќе добиев отказ

ERIKSON DOBIEV OTKAZ

Последни вести

Поранешниот селектор на Англија, искусниот шведски стручњак, Свен Горан-Ериксон е убеден дека поради очајните резултати, актуелниот предводник на „Гордиот Албион”, Рои Хоџсон дефинитвно ќе добиеше отказ доколку по потекло не беше од Англија.

„Ако Рој Хоџсон беше странски селектор на клупата на Англија и направеше ваков неуспех на мундијалот, веднаш ќе добиеше отказ. Меѓутоа, сега ситуацијата со него е многу поинаква, федерацијата застанува зад него. Знам од сопствениот пример, доколку сега јас бев на кормилото на Англија, веднаш ќе ме избркаа. Истиот пример го имаше и Фабио Капело. Но, Хоџсон очигледно добива попуст“, изјави Свен Горан Ериксон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести