петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Ерменија ja поддржи анексија на Крим

krim

Поврзани вести

Ерменија ja поддржи анексија на Крим, пренесе „УНН“. Вчера претседателот на Ерменија, Серж Саргсјан разговарал со својот руски колега Владимир Путин за ситуацијата по референдумот во Крим. За време на разговорот и двајцата констатирале дека ова е уште еден пример за остварување на правото на народите да се самоопределуваат.

Двајцата лидери ја истакнале потребата за почитување на нормите и принципите на меѓународното право.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести