вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Ерусалим бара доброволци за Граѓанска заштита

Досега во Граѓанската заштита се пријавиле речиси 300 доброволци.

erusalim

Последни вести

Локалната власт во Ерусалим објави дека бара доброволци за служба во Граѓанска заштита, по последните терористички напади во градот каде ситуацијата е исклучително тензична, објави МИА.

Пред два дена по напад во синагога во Ерусалим загинаа пет луѓе.

Досега во Граѓанската заштита се пријавиле речиси 300 доброволци.

Во дел од градинките во градот веќе е поставено вооружено обезбедување. Во Ашкелон во јужен Израел, градските власти забранија арапи да работат во детски градинки

Најчитани вести