понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Есенски снег на Балканот

516620_sneg-kopaonik-2_ff

Поврзани вести

Студениот бран кој го зафати целиот Балкан го донесе и првиот снег во Србија, БиХ, Косово, па и кај нас на Попова Шапка.

Иако денеска официјално започна есента, планинските села во Косово веќе имаат снежна прекривка. Исто така снег паднал и во селата кај Бајгора, подрачје на Косовска Митровица.

Врнежи од снег имало и на Копаоник во Србија и Јахорина во Босна и Херцеговина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести