недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ешли Кол ќе игра за новиот шампион на Англија

COLE NOVIOT SAMPION NA ANGLIJA

Поврзани вести

Сега веќе поранешниот фудбалер на Челзи и поранешен репрезентативец на Англија, Ешли Кол, најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на најбогатиот клуб на Островот и нов шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити.

Познатиот таблоид на Островот, “Дејли Меил”, пред неколку часа ја пласираше сензационалната информација дека агентот на Кол остварил контакт со раководните лица на Манчестер Сити и за време на истиот било договорено офанзивниот лев бек да потпише 2-годишен договор со популарните “граѓани”, а таквиот договор му гарантира и неделна заработувачка од 100 илјади фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести