петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Ешли Кол најави Скудето за Рома

Најзвучната летна аквизиција на италијанскиот калчолигаш Рома, поранешниот репрезентативец на Англија и фудбалер на Челзи, Ешли Кол, е убеден дека“волчицата”, може да го освои популарното”скудето” во новата клупска сезона.

COL SKUDETO ROMA

Последни вести

Најзвучната летна аквизиција на италијанскиот калчолигаш Рома, поранешниот репрезентативец на Англија и фудбалер на Челзи, Ешли Кол, е убеден дека“волчицата”, може да го освои популарното”скудето” во новата клупска сезона.

„Можев да се преселам во Соединетите Американски Држави, понудата беше одлична. Желба ми е да победувам. Поради тоа сум во Рим. Тоа е мојот победнички менталитет. Мојата цел е како и на мојот тим е освојување на шампионската титула. Ќе се обидеме да го освоиме италијанското Скудето“, изјави офанзивниот лев бек.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести