среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Ешли Кол од Стемфорд Бриџ се сели на Енфилд

COL OD STEMFORD BRIDZ

Поврзани вести

Офанзивниот лев бек на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Ешли Кол, најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на големиот ривал од домашниот шампионат, тимот на Ливерпул.

Репрезентативецот на Англија на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а освен таа на Ливерпул, на неговата адреса официјална понуда испратија и раководните лица на Реал (М), ПСЖ, Јувентус и на Њујорк Ред Бул.

Убедливо најпримамлива била таа која е испратена од раководните лица на Лливерпул кои на 33-годишниот лев бек му нидат 2-годишен договор со опција за уште една година и неделна заработувачка од 120 илјади фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести