четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Ештон го осуди терористичкиот напад во Кабул

eston

Поврзани вести

Европската унија го осуди терористичкиот напад во Кабул, каде што настрадаа 21 лице. Ова беше објавено во соопштението на високиот претставник на ЕУ за прашањата на надворешната политика и безбедност Кетрин Ештон, цитирано од „ИТАР-ТАСС“.

„Го осудувам овој монструозен терористички акт, за кој нема никакво оправдување. ЕУ ја изразува својата длабока поддршка до авганистанскиот народ“, се вели во соопштението на Ештон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести