понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ештон пристигна во посета на Сараево

eston

Поврзани вести

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Кетрин Ештон пристигна во посета на Сараево, пренесуваат локалните медиуми. Се очекува денеска Ештон да се сретне со претставници на институциите на Босна и Херцеговина, како и со претставници на граѓанското општество.

„Доаѓам за да се сретнам со претставници на институциите и граѓанското општество, да ги слушнам нивните ставови за тоа како мислат да ги решат проблемите на граѓаните, особено економските и социјалните“, рекла Ештон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести