петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Ештон се сретна со лидерите на украинската опозиција

ketrin eston

Последни вести

Високиот претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Кетрин Ештон се сретна со лидерите на украинската опозиција во пресрет на преговорите со претседателот на земјата Виктор Јанукович, соопшти „РИА Новости“.

На средбата учествувале претседателот на политичкиот совет на партијата „Баткивштина“ Арсениј Јаценјук, лидерот на партијата „Удар“ Виталиј Кличко и шефот на националистичката партија „Слобода“ Олег Тјагинбок.

Ештон пристигна во дводневна посета на Киев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести