сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ештон: Спогодбата за асоцијација меѓу Украина и ЕУ не е закана за односите меѓу Киев и Москва

eston

Поврзани вести

Високата претставничка на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Кетрин Ештон, смета дека договорот за асоцијација меѓу Украина и Европската унија не претставува закана за односите меѓу Киев и Москва, јави „Интерфакс“.

„Русија нема од што да се плаши. Ништо не ги ограничува нејзините историски, економски и социјални врски со соседите“, истакна Ештон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести