среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Есиен: Здрав сум и немам ебола

esien-500

Последни вести

Еден нигериски медиум бјави дека Микел Есиен е заразен со вирусот ебола, но набрзо фудбалерот сето тоа го демантираше.

-Јас сум здрав и 100% подготвен, интернет шпекулациите дека сум заразен од ебола се неточни. Јас сум одлично и тренирам секој ден. Овој вирус е сериозна работа и луѓето не смеат да се шегуваат со тоа. Кој и да го напишал тоа, е непрофесионално од негова страна, напишал Есиен на својот Инстаграм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести