среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Есма задржана во болница

esma-12122012-625press-620x350

Последни вести

Пеачка Есма Реџепова, вчеравечер, според музичкиот портал музика24, синоќа била однесена во позната приватна клиника во Скопје.

Есма била донесена во болницата во лоша здравствена состојба и како што јави порталот била задржана во клиниката. Новинар од музика24 случајно бил сведок на хоспитализирањето на кралицата на ромската музика.

Најчитани вести