среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Еспањол доби две торпеда од жолтата подморница

espanjol dve torpeda

Последни вести

Три погодоци, два во домашната и еден во гостинската мрежа беа постигнати на последниот натпревар од 25. коло во шпанската Примера дивизион, дуелот помеѓу екипите на Еспањол и Виљареал.

Со минималниот, но злато вреден триумф на незгодното гостување во Барселона, новајлијата во елитното друштво на најдобар можен начин покажа и докажа дека не се откажува од намерата да го освои четвртото место на табелата и да обезбеди пласман во последното елиминациско коло од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести