петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Естрадните ѕвезди во Србија пред даночната управа тврделе дека се сиромашни

zvezdiii

Последни вести

Најплатените естрадни ѕвезди во Србија почнале да добиваат повици од Даночната управа за да го пријават својот имот и хонорарите, а вчера кај инспекторите на разговор биле повикани Јелена КАрлеуша, Мирослав Илиќ и Рада Манојловиќ, објави српски Курир.

Според сознанијата на весникот, повик за разговор добиле и Марија Шерифовиќ и Снежана Ѓуришиќ, тие не се појавиле.

Според грубите проценки српската естрада годишно затајува и до 87 милиони евра и тоа така што не ги пријавува вистинските приходи, големите вили, јахтите, хонорарите и недвижностите.

Но, српските власти се надеваат дека по овие разговори тоа повеќе нема да биде пракса.

Најчитани вести