петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Етно базар на плоштадот во Автокоманда

Сите заинтересирани кои се занимаваат со изработка на етно ракотворби (накит, украси, предмети, плетива, народни носии, везови и др.) се покануваат да се пријават за учество на тел. 076/942-010 (Ленче) и 075/797-921 или на шалтерот на општина Гази Баба, најдоцна до 16 јули.

rakotvorbi_01-520x346

Последни вести

Општина Гази Баба во соработка со Организација на жени Гази Баба по втор пат организираат Манифестација „Етно денови во Гази Баба 2014“.

Етно базарот ќе се одржи на 19 јули,  од 10 до 19 часот на плоштадот во населбата Автокоманда.

Сите заинтересирани кои се занимаваат со изработка на етно ракотворби (накит, украси, предмети, плетива, народни носии, везови и др.) се покануваат да се пријават за учество на тел. 076/942-010 (Ленче) и 075/797-921 или на шалтерот на општина Гази Баба, најдоцна до 16 јули.
Штандовите се бесплатни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести