петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ето чека понуда од Масимо Морати

eto ceka morati

Последни вести

Камерунскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Самуел Ето, откри дека е расположен за кам-бек во дресот на италијанскиот калчо гигант Интер, но само под еден услов, понудата да биде испратена од пранешниот сопственик на “нероазурите”, Масимо Морати.

“Да се вратам на Џузепе Меаца? Зошто да не, но само под еден услов. Поканата и понудата да биде испратена од поранешниот сопственик на Интер, Масимо Морати. Знам дека мојот поранешен клуб има нов претседател, знам дека се прв човек е Ерик Тохир, но имам информација дека Морати се уште е дел од овој голем клуб. Во фудбалскиот свет нема ништо сигурно, не се знае што може да се случи веќе следниот ден. Моментално, јас сум многу среќен на “Стемфорд Бриџ” и сакам да останам во Лондон уште некоја сезона”, изјави Ето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести