петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Ето: Мурињо е марионета

aaa

Последни вести

Камерунскиот интернационалец Самуел Ето повторно јавно го нападна контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо кој сега е дефиниран како марионета.

“Тука имаме сосема спротива констатација од таа што ја презентираше познатата марионета која пред неколку недели јавно збореше за моите години. Јас сум во совршена форма, мислам и физички и психички. Се чуствувам одлично и на 33 години. Веќе докажав дека сум подобра од многу помлади фудбалери и напаѓачи. Исто така сакам да ја информирам фудбалската јавност дека не се селам во САД или на Средниот Исток. Ќе играм за некој топ-клуб, ќе играм за клуб кој се натпреварува во Лигата на шампиони. Мојата романса со ова натпреварување ќе продолжи уште неколку сезони. Не можам да кажам каде ќе игра. Имам 33 години и сега сум фокусиран на Мундијалот во Бразил. Има и други фудбалери кои играат и со 40 години. Не гледам ниту една причина поради која морам да ставам крај на мојата кариера”, изјави Ето.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести