петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ЕУ е подготвена да обезбеди економска помош за Украина

ukraina-eu

Поврзани вести

Европската унија е подготвена да ги засили напорите, за да пружи економска помош на Украина, изјави европскиот комесар за проширување Штефан Филе, пренесува „УНИАН“.

„Што се однесува до финансиската помош, природно има услови и тие се следниве: реформи, реформи, реформи“, истакнал комесарот.

За време на посетата на Киев, тој ги посети во болницата украинските полицајци кои настрадаа за време на масовните судири на улица Грушевскиј во центарот на главниот град.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести