петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ЕУ ги замрзна сметките на две нафтени

Либанската компанија „Оушнс петролеум трејдинг“ и египетската „Трај оушнс трејдингс“ се обвинети за поддршка на сирискиот режим и профитирање од организирање на тајни испораки на нафта за владата на Башар ал Асад

nafta

Последни вести

Европската унија ги замрзна сметките на две нафтени компании, обвинети за тајни испораки на нафта во Сирија, пренесува ИТАР-ТАСС.
Двете компании се на „црниот список“ од девет правни лица, објавен од ЕУ.

Либанската компанија „Оушнс петролеум трејдинг“ и египетската „Трај оушнс трејдингс“ се обвинети за поддршка на сирискиот режим и профитирање од организирање на тајни испораки на нафта за владата на Башар ал Асад

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести