четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ЕУ ќе ги продолжи преговорите со Украина за договорот за асоцијација

ukraina-eu

Поврзани вести

Европската унија ќе ги продолжи преговорите со Украина за договорот за асоцијација, надевајќи се на неговото потпишување, штом Украина ги исполни сите услови на 28-члениот блок, соопшти „ИТАР-ТАСС“, повикувајќи се на изјава на високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Кетрин Ештон.

„ЕУ е подготвена да разговара и со Русија за ситуацијата со Украина во духот на стратешкото партнерство“, додала Ештон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести