четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 27

Голема поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Велес

Огромен број на граѓани вечерва се собраа на плоштадот С’рмаале да дадат поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

veles-miting-1-640x425

Последни вести

Вечерва владее еуфорична и победничка атмосфера во Велес на митингот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата.

veles-miting-640x360

veles-miting1

Огромен број на граѓани вечерва се собраа на плоштадот С’рмаале да дадат поддршка на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

veles-miting2

Најчитани вести