недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еуфорија за Златна Бубамара на популарноста

Преку 5.000 резервации за билети за најпопуларната манифестација во нашата земја

zlatna-bubamara-na-popularnosta

Последни вести

Вообичаeно големиот интерес за Златна Бубамара на популарноста ги надминува сите очекувања, во изминатите 10 дена во Радио бубамара и МК тикетс, пристигнале преку 5000 резервации за купување билети, a за цената не се ни прашува.

Организаторот скромно го најави настанот, но очигледно дека и без реклама, обожавателите на добриот хумор, сатира и одлична музика, сакаат да бидат дел од големата забава со најпопуларните личности од Македонија, но и од Балканот.

Поради преголемиот интерес , организатор размислува шоуто да го префрли во поголема сала за да можат што повеќе луѓе заеднички да разменат позитивна енергија. Како што информира, за тоа прашање ќе се одлучи во наредните денови, кога билетите би биле пуштени во продажба.

Големото шоу веќе еден месец се подготвува интензивно во штабот на Бубамара, а сценариото и наградените, како и секоја година, се чуваат во најголема тајност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести