понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еулекс: Се’ уште нема одлука за Ивановиќ

Ивановиќ засега останува во притвор во Приштина

oliver-ivanovic

Поврзани вести

Конечната одлука затоа дали лидерот на граѓанската иницијатива на Косово, Оливер Ивановиќ, ќе биде пренесен од Приштина во притвор во северниот дел на Косовска Митровица се’ уште не е донесена.

Според портпаролката на Еулекс, Ирина Гудељевиќ, Оливер Ивановиќ засега останува во притвор во Приштина.

Меѓународниот судија од Основниот суд во Митровица го прифати барањето на одбраната на Ивановиќ тој да биде префрлен во Митровица.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести