среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ева Лонгорија за 10 милиони евра купи имот од Том Круз

eva longorija

Поврзани вести

Педесет и тригодишниот актер Том Круз се уште не е преселен од поранешниот дом кој го продаде на колешката Ева Лонгорија (40) за 10,4 милиони евра.

Куќата со поглед на Лос Анџелес беше популарно одмаралиште на членовите на Сајентолошката црква.

Луксузната куќа на Беверли Хилс има три спални соби со бањи, wellness и вински подрум. На имотот се наоѓа базен и гостинска куќа.

Круз се сели на Флорида за да биде поблиску до базата на црквата.

Најчитани вести