среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Евакуација во Брисел заради закана од бомба

brisel-bomba

Поврзани вести

Северната станица во белгиската престолнина Брисел денеска беше делумно евакуирана заради закана од бомба, пренесе ТАСС, повикувајќи се на телевизијата Ер-Те-Бе-Еф.

Алармот за подметната бомба бил кренат преку анонимен повик.

Зградата на станицата ја проверуваат деминери.

Најчитани вести