понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Евакуиран аеродромот во Хамбург

Терминалите еден и два на меѓународниот аеродром во Хамбург утринава се евакуирани откако стотина патници почувствувале силен мирис од непозната природа и имале проблеми со дишењето, објавија германските медиуми.

хамбург

Поврзани вести

Како што јави дописникот на МИА од Берлин, по брзата реакција на противпожарните екипи и службите за безбедност на аеродромот сите патници и вработени на терминалите биле евакуирани на паркинг просторот пред аеродромската зграда.
Според медиумите меѓу педесетината патници кои што се пожалиле на проблеми со дишењето нема сериозно нарушување на здравјето, а засега не се знае ниту причината за силниот мирис, што предизвикал паника на аеродромот во Хамбург.

Најчитани вести