четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Евакуирана е зградата на Владата во Киев

ukraina parlament protest

Поврзани вести

Државните службеници се евакуирани од главната зграда на украинската Влада, што се наоѓа во близина на местото на судирите на плоштадот „Независност“ во Киев, пренесе „АФП“.

Портпаролот на кабинетот изјавил дека сите вработени се изведени од зградата поради напнатата ситуација.

Најмалку 17 демонстранти загинаа во невремето против силите за безбедност на плоштадот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести