сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 10

Евакуирана железничка станица во Белгија поради закана за бомба

policija-brisel

Поврзани вести

Железничката станица во белгискиот град Монс е евакуирана поради бомбашка закана, објави весникот „Соар“, пренесува МИА.

Зградата на станицата е евакуирана. На местото пристигнале деминери. Движењето на возовите е запрено и засега не се знае кога ќе биде обновен сообраќајот, додава весникот.

Најчитани вести