петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 29

Евакуирана железничка станица во Москва по дојава за бомба

Околу 600 патници се евакуирани денеска од зграда на железничката станица Курск во Москва по анонимна дојава за бомба.

zeleznicka-stanica-640x480

Последни вести

Анонимниот повик бил во 13.14 по локално време. Спроведена е евакуација на 600 луѓе, јавија руските медиуми.

Најчитани вести