недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Евакуирана зградата на Сириза во Атина по закана за бомба

atina

Последни вести

Централата на грчката опозициска партија Сириза денеска беше евакуирана откако беше добиена бомбашка закана, само ден пред вториот круг од изборите во парламентот за претседател на државата што може да предизвика предвремени избори.

Претставници на партијата потврдија дека канцелариите во центарот на Атина биле испразнети, но немало знаци на паника меѓу партиските лица и полицијата.

Лажните бомбашки закани се чести во Грција каде пак, и малите експлозии исто така не се реткост, јавуваат западни медиуми.

Најчитани вести