петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Евакуирано училиште во Нови Сад поради дојава за бомба

Учениците и наставниците од средното економско училиште „Светозар Милетиќ“ во Нови Сад денеска биле евакуирани од зградата на училиштето поради дојава за поставена бомба.

bomba

Поврзани вести

Во близина на училиштето има неколку полициски возила, а полицијата ја пребарува зградата.

Една професорка најпрво не сакала да ги пушти учениците бидејќи сметала дека станува збор за лажна дојава, но ги пуштила откако полицијаците и’ се заканиле со кривична пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести