среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 40

Евакуирано училиште во Лајпциг поради закана од експлозија

Германската полиција ја евакуираше денеска Техничката школа во Борсдорф, во источен Лајпциг, откако непознат маж им рекол на учениците да не влегуваат во училиштето, бидејќи има експлозив во својот ранец, изјави денеска портпаролот на полицијата.

лајпциг

Поврзани вести

Тој истакна дека истрагата е во тек, а полицијата се уште не го пронашла експлозивот и не го идентификувала мажот, кој тврди дека има експлозив во ранецот.

Најчитани вести