петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 15

ЕВЕ ЈА РАЗЛИКАТА: Како се сака и почитува Македонија и македонските бранители (ВИДЕО)

Демонстрантите на СДСМ и СОРОС фрлаа со камења, пиротехника и тврди предмети кон полицијата распоредена пред полициската станица Беко во центарот на Скопје. Повредени се неколку припадници на полициските сили.

cvekje-policija-1.jpg640

Поврзани вести

Демонстрантите на СДСМ и СОРОС фрлаа со камења, пиротехника и тврди предмети кон полицијата распоредена пред полициската станица Беко во центарот на Скопје. Повредени се неколку припадници на полициските сили.

Голи ќе ве соблечеме, голи дома ќе си одите. Ова се само дел од навредите кои насилниците на СДСМ и СОРОС вечерва ги упатуваа кон полициските сили, кои професионално си ја одработуваа задачата во зачувување на редот и мирот.

На другата страна, наспроти овие две до три илјади демонстранти на СДСМ и СОРОС, над 20.000 граѓани предводени од ГДОМ, мирно, достоинствено и со должна почит кон полицајците го одржаа собирот на кој се пееја патриотски песни.

Наместо камења, тврди предмети и пцовки, полицајците добија вода, почит и цвеќе. Поддржувачите на ГДОМ достоинствено покажаа како се сака и брани сопствената земја, како се почитуваат и сакаат припадниците на полицијата кои се должни да ја штитат земјата.

Најчитани вести