понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Еве каде да се купи најевтинa дрога во светот

droga

Последни вести

Не е тајна дека цената на дрогата се разликуваат од земја до земја, и разликата може да биде неверојатно  голема.

На пример, просечната цена на еден грам марихуана во западно африканската земја  Гвинеја е само еден цент, според Светски извештај за дрога на Обединетите нации. Но, истата дрога во Обединетите Арапски Емирати чини неверојатни  110 долари.

Од  друга страна, еден грам кокаин во Нов Зеланд чини 483 долари, а во Панама само 2 долари.

На веб-сајтот „ DrugAbuse.com“, може да се видат информации за злоупотребата на дрога и алкохол.

marihuana

 

opium

 

ekstazi

 

heroin

 

kokain

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести